Newsroom

element

TopSolid Wood oraz Variantic – przyszłość meblarstwa w jednym miejscu

TopSolid Wood i Variantic - Przyszłość Meblarstwa

Obecna sytuacja być może zmusi wieli firm do rozszerzenia swojej produkcji oraz większym skupieniu na sprzedaży swoich wyrobów przez internet. W jednym i drugim przypadku nie warto błądzić po omacku, a skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań na rynku. Takim narzędziami są TopSolid Wood – uniwersalny program do projektowania i produkcji mebli, a także platforma wspomagająca sprzedaż konfigurowalnych produktów przez internet Variantic. Oba te narzędzia mogą ze sobą współpracować i wymieniać się danymi, w jaki sposób to działa opiszemy w dalszej części. Ale przede wszystkim mogą całkowicie zmienić podejście meblarstwa do dystrybucji produktów.

TopSolid Wood – projektowanie i produkcja

Oprogramowanie CAD/CAM TopSolid Wood jest w pełni parametrycznym rozwiązaniem umożliwiającym projektowanie w 3D. W jednym programie jesteśmy  w stanie zaprojektować meble skrzyniowe, meble tapicerowane, meble industrialne z wykorzystaniem profili, drzwi, okna, schody, krzesła i wiele więcej. Oprócz samego projektowania mebli, możemy również zaprojektować całe pomieszczenia wykorzystując do tego np. przeskalowany rzut techniczny. Moduł Wood umożliwia za pomocą dedykowanych funkcji, znaczne przyspieszenie oraz automatyzację projektowania. Ponadto oprogramowanie wyposażone jest w biblioteki okuć wiodących producentów m.in. Blum, GTV, Hettich, Hafelle, Grass czy też Peka. Oczywiście wstawiając dowolne okucie wstawiamy również przypisaną do niego operację technologiczną.

TopSolid Wood - Biblioteki Okuć
TopSolid Wood - Biblioteki Okuć - Dodawanie stopek

Kompleksowe rozwiązanie dla meblarstwa

Po zakończeniu projektowania naszego modelu 3D możemy m.in. stworzyć render, wygenerować dokumentację techniczną lub instrukcję montażu. Posiadamy także możliwość wyeksportowania listy części oraz oczywiście wygenerowania programów na maszyny numeryczne. Jak wspominaliśmy na początku TopSolid jest rozwiązaniem CAD/CAM, jednego producenta. Dlatego wszystkie dane i operację z modelu 3D przechodzą w sposób automatyczny do modułu CAM. Następnie przy pomocy tworzonych przez nas i dedykowanych pod konkretną maszynę postprocesorów generujemy programy na maszyny numeryczne. Projektowanie i wytwarzanie nigdy nie było tak proste!

Variantic – prezentacja i sprzedaż mebli w internecie

Kolejnym elementem układanki jest internetowy konfigurator Variantic, który od A do Z został napisany przez nas, a więc ludzi rozumiejących problemy branży meblarskiej. Nasz system umożliwia klientom konfigurację produktu i podgląd zmian dokonywanych na modelu 3D. Wszystko obywa się tylko i wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej (bez konieczności instalacji dodatkowych wtyczek). W planach jest również wprowadzenie technologii pozwalającej klientowi ustawienie wybranego produktu za pomocą smartfona w jego pomieszczeniu! Wyposażony jest on w dwa środowiska: projektowe (edytor) i prezentacji (player). Głównym zamysłem programu jest to, aby dodanie produktu i późniejsze administrowanie nim nie wymagało wiedzy informatycznej. Dodatkowo nasze rozwiązanie możemy połączyć, ze sklepem internetowym np. PrestaShop, który odpowiedzialny jest za zautomatyzowaną obsługę zamówień, płatności, wysyłek itp. Spływające do nas zamówienia możemy wysłać do programu TopSolid Wood, który otworzy odpowiedni model w odpowiedniej konfiguracji. Na tej podstawie będziemy mogli w szybki sposób wygenerować programy na maszyny CNC, złożenie materiałowe, czy też dokumentację.

Podsumowując nie jest to czas aby eksperymentować. Należy postawić na sprawdzone i uniwersalne rozwiązania, a takimi dysponuje firma TopSolution. Zarówno program TopSolid Wood jak i internetowa platforma Variantic wspomogą produkcję oraz sprzedaż Państwa wyrobów, a także spowodują automatyzacji sporej liczby procesów w Państwa firmie.

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami.

04.05.2020

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl