Konfigurator produktów 3D: okien, drzwi, mebli

element
Variantic

Internetowy konfigurator produktów

Variantic to autorski produkt TopSolution, który jest rozwiązaniem pozwalającym na prezentację i sprzedaż konfigurowalnych produktów przez internet. System umożliwia klientom konfigurację produktu i podgląd zmian dokonywanych na modelu 3D wykorzystując do tego tylko i wyłącznie stronę internetową. W dalszym etapie system automatyzuje również produkcję zamówionych przedmiotów. Wyposażony jest on w dwa środowiska: projektowe (edytor) i prezentacji (player). Głównym zamysłem programu jest to, aby dodanie produktu i późniejsze administrowanie nim nie wymagało wiedzy informatycznej. Jest to niebywała korzyść, gdyż pozwala na zmniejszenie kosztów, jak również pozwala na dokonanie sprecyzowanego zakupu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb klientów.

Wybierając konfigurator Variantic otrzymujesz:

  • środowisko projektowe (edytor), w którym możesz tworzyć parametryczne modele własnych wyrobów
  • funkcjonalność importowania modeli z innych systemów CAD i programów 3D
  • konfigurator dla twoich klientów, który możesz osadzić na swojej stronie www
  • funkcjonalność dynamicznego wyliczania ceny
  • system, który może być zintegrowany z jedną z najpopularniejszych platform e-commerce PrestaShop

 

Konfigurator okien

Nasza autorska platforma Variantic doskonale sprawdza się jako konfigurator okien. Z powodzeniem może być wykorzystywana przez osoby, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy informatycznej. Za pomocą edytora 3D odpowiednio zaprojektujesz parametryczne modele okien, a następnie udostępnisz w formie konfiguratora dla swoich klientów. Dodatkowym atutem jest to, że zaprojektowany konfigurator możesz udostępnić klientom na własnej stronie internetowej. Variantic to doskonały wybór dla firm, które na co dzień specjalizują się w projektowaniu i produkcji stolarki okiennej.

Konfigurator drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

Z platformy skorzystają również wymagający projektanci i producenci drzwi. Funkcjonalności Variantic przygotowaliśmy w ten sposób, aby pozwalały na efektywne i precyzyjne projektowanie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Umieszczenie platformy na Twojej stronie internetowej sprawi, że klienci jeszcze sprawniej dobiorą model do swoich potrzeb i skorzystają z Twojej oferty. Odpowiednio zaprojektowany konfigurator usprawni wiele procesów w Twojej firmie, w tym wpłynie na większą automatyzację produkcji drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

Konfigurator mebli

Wśród naszych klientów znajduje się wielu producentów mebli. Platformę Variantic można zintegrować z platformami e-commerce, jak np. PrestaShop, co ułatwia proces zakupowy i przekłada się na większą konwersję. Klient z powodzeniem skonfiguruje meble dopasowane do swoich potrzeb, a Ty zajmiesz się ich produkcją. Funkcja projektowa pozwala na tworzenie produktów od podstaw. Po skończonej edycji dynamicznie zostanie wyliczona cena końcowa mebli, a Ty jako producent wygenerujesz dokumentację oraz pliki niezbędne do ich produkcji.

To rozwiązanie technologiczne, które przynosi wiele korzyści biznesowych firmom z sektora projektowania i produkcji okien, drzwi i mebli. Z powodzeniem może być wykorzystywane także przy produkcji: pergol, wiat carport, sprzętu medycznego, bram, płotów, ogrodzeń, mebli tapicerowanych, łóżek oraz szaf. Zapraszamy do zapoznania się z potencjałem naszej autorskiej platformy Variantic.

Poznaj więcej możliwości platformy Varantic

Zajrzyj na stronę internetową

 

video

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

TopSolid Wood

TopSolid Wood jest wiodącym oprogramowaniem CAD/CAM w sektorze przemysłu drzewnego. Liczne funkcje dedykowane pod przemysł meblarski uproszczą i przyspieszą projektowanie mebli. System umożliwia parametryczne modelowanie w środowisku 3D dowolnych kształtów.

Więcej

TopSolid Wood CAM

TopSolid Wood CAM umożliwia nam płynne przejście z etapu projektowania do etapu produkcji mebli. Nasze oprogramowanie jest w pełni kompatybilne z obrabiarkami numerycznymi wiodących dostawców m.in.: SCM, Bacci, Biesse, Homag, Felder, Infotec, Profisystem, Fanum, Ita, Kimla i wiele innych.

Więcej

TopSolid edycja Kuchnie i Szafy

TopSolid edycja Kuchnie i Szafy to szybkie i łatwe projektowanie mebli w oparciu o bibliotekę gotowych szafek lub półfabrykatów typu między innymi korpus, półka czy front. Pozwala on także przygotować zaawansowane wizualizację, kalkulację kosztów oraz wygenerować programy na wszystkie dostępne maszyny CNC.

Więcej

TopSolid Planner

TopSolid Planner jest w pełni zintegrowanym modułem programu TopSolid Wood. Głównym zadaniem Plannera jest praca przy kliencie. Za pomocą Plannera w łatwy i bardzo szybki sposób aranżujemy zabudowę pomieszczeń , korzystając z parametrycznej biblioteki gotowych mebli i półfabrykatów.

Więcej

ARDIS

ARDIS jest programem służącym do zarządzania całościowo procesem rozkroju łącznie z magazynem resztek. Za jego pomocą możemy uzyskać najmniejsze straty materiałowe, zwiększyć efektywność i wydajność pracy.

Więcej

almaCube

almaCube to innowacyjne oprogramowanie umożliwiające optymalizację cięcia elementów 3D. Narzędzie to świetnie sobie radzi z wycinaniem elementów z bloków takich materiałów jak pianka czy grafit. Jego nie bywałym atrybutem jest intuicyjność oraz szybkość działania.

Więcej

PDM / Integracja ERP

mProdukcja to system PDM (Product Data Management) służący do zarządzania danymi projektowymi. mProdukcja pozwala wersjonować projekty TopSolid Wood określać prawa dostępu i organizować infrastrukturę na zasadzie repozytorium z kontrolowanym dostępem użytkowników.

Więcej

ONI WYBRALI NASZE OPROGRAMOWANIE

Copyright © 2023 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl