TopSolid Wood 2023 – najnowsza aktualizacja

element
Program do Projektowania Mebli TopSolid Wood 2023 - Nowości w najnowszej wersji programu

Najnowsza wersja programu to projektowania mebli TopSolid Wood jest już dostępna. Odsłona 2023 wprowadza szereg udogodnień oraz ulepszeń, które przyspieszają codzienną pracę z programem. Dodatkowo automatyzuje ją, wykonując wiele dodatkowych czynności bez ingerencji użytkownika.

Szereg usprawnień

Tegoroczna odsłona programu CAD/CAM TopSolid Wood wprowadziła szereg zmian. Te dotknęły interfejsu użytkownika, który otrzymał kilka nowości, jak tryb uproszczony, zapis domyślnych ustawień, czy spójną organizację zakładek. To wszystko sprawia, że użytkownik ma lepszą ergonomię korzystania z oprogramowania, ale przede wszystkim oszczędza czas. A ten można zaoszczędzić także dzięki szybszemu i łatwiejszemu korzystaniu ze standardowych komponentów. W odsłonie TopSolid Wood 2023 elementy te zostały przeniesione do przejrzystego drzewka wyboru.

Aktualizacje otrzymały również biblioteki akcesoriów meblowych. Biblioteka Blum otrzymała systemy MERIVOBOX, LEGRABOX, TANDEBOX, biblioteka Hettich – Quadra oraz Arcitech, a Häfele – Matrix oraz Alto Slim.

Nowe funkcje dystrybucji elementów - program do projektowania mebli TopSolid Wood 2023
Nowe funkcje dystrybucji elementów – TopSolid Wood 2023

Program do mebli TopSolid Wood 2023 to także większa automatyzacja m.in. dzięki dodatkowym usprawnieniom w wersjonowaniu plików. Najnowsza odsłona oddaje również użytkownikowi nowe opcje dystrybucji elementów, w tym zaokrąglanie odległości między nimi oraz dodatkowe możliwości modyfikacji wielu elementów naraz.

Dodatkowe moduły

TopSolid Wood 2023 pozwala na wyposażenie go w dodatkowe moduły automatyzujące i pozwalające na jeszcze precyzyjniejszą pracę przy projektowaniu i produkcji mebli. Jednym z takich modułów jest OptiSolid w wersji trzeciej usprawniający proces rozkroju i wyceny. Warto tutaj dodać, że optymalizacja rozkroju jest automatycznie dzielona na materiały, uwzględniając dekor i grubość. Dodatkowo użytkownik może uwzględnić w wyliczeniach dopasowanie wzoru.

Kolejnym modułem, który można dodać do programu do projektowania mebli jest „Robot”. Pozwala on na automatyczne budowanie unikalnych modeli w programie CAD/CAM na podstawie danych zewnętrznych oraz generowanie danych wyjściowych. Na przykład dokumentacji montażowej czy programów na maszyn CNC. Moduł umożliwia automatyczne generowanie elementów nawet w nocy.

Wśród dostępnych modułów jest również etykietowanie nestingu. Pozwala na interaktywne drukowanie etykiet na podstawie widocznego nestingu. Drukowanie może obywać się bezpośrednio na komputerze przy maszynie poprzez kliknięcie wybranego elementu. Obsługa jest intuicyjna i prosta, a całe zlecenie znajduje się w jednym pliku.

Moduł OptiSolid V3 usprawniający rozkrój oraz wycenę projektu - TopSolid Wood 2023
Moduł OptiSolid v3 – usprawnia rozkrój oraz wycenę projektu

Zaktualizuj program do projektowania mebli już dziś

To tylko niektóre nowości w programie CAD 3D TopSolid Wood 2023. Nie zbrakło również usprawnień w stabilności codziennej pracy programu oraz jego przyspieszenia. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami, serdecznie zapraszamy do kontaktu, gdzie udzielimy wszelkich informacji na temat TopSolid Wood 2023.

05.07.2023

Copyright © 2023 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl