Newsroom

element

Fundusze Norweskie – nowa furtka do rozwoju firmy

fundusze norweskie oprogramowanie cad cam

Fundusze Norweskie to kolejna możliwość rozwoju oraz wprowadzenia innowacyjnych technologii dla małych i średnich przedsiębiorstw. Norweski Mechanizm Finansowy, a także Mechanizm Finansowy Obszaru gospodarczego to bezzwrotna pomoc zagraniczna, przyznawana przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom Unii Europejskiej. W nowym okresie finansowania, który trwa do 2021 roku, 15 państwom członkowskim kraje te udostępnią kwotę 2,8 mld euro. Celem funduszy jest zmniejszenie różnic społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienie stosunków dwustronnych.

Charakter programu

W ramach funduszy środki dla przedsiębiorców ulokowane zostały w programie „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje”. Program ten został podzielony na cztery schematy, w których można ubiegać się o dofinansowanie. Są to:

  • Technologie Przyjazne Środowisku
  • Innowacje w Obszarze Wód Śródlądowych lub Morskich
  • Technologie Poprawiające Jakość Życia
  • Małe Granty dla Przedsiębiorczych Kobiet

Co ważne w ramach funduszy norweskich już projekty, w których wykazana zostanie innowacyjność na poziomie firmy otrzymują możliwość ubiegania się o dotacje. Dofinansowanie dla przedsiębiorcy w przypadku programu może wynieść nawet maksymalnie 70% wartości wydatków. Nie więcej jednak niż 1 000 000 euro w przypadku technologii przyjaznych środowisku oraz 2 000 000 euro w przypadku technologii poprawiającej jakość życia i innowacji w obszarze wód śródlądowych lub morskich. Przede wszystkim jednak w Funduszach Norweskich ważny jest fakt, że minimalna kwota dofinansowania dla wszystkich schematów oprócz małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet wynosi 200 000 euro. Dzięki funduszom norweskim małe i średnie przedsiębiorstwa uzyskują dodatkową możliwość rozwoju. Dzięki temu mogą nabyć nowe maszyny CNC, oprogramowanie CAD/CAM i wiele innych narzędzi umożliwiających rozwój firmy.

Pozyskaj Fundusze Norweskie razem z TopSolution

Chcą Państwo pozyskać Fundusze Norweskie? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym, który udzieli szczegółowych informacji na temat dofinansowania.

Skontaktuj się z nami
20.01.2020

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl