Newsroom

element

Znakowanie elementów przy produkcji mebli

Identyfikacja elementów podczas produkcji mebli jest niezwykle ważnym procesem. To właśnie dzięki prawidłowemu oznaczeniu elementów pracownicy mogą wykonać odpowiednie operacje, czy też kompletować zamówienie. Jednak znakowanie to nie tylko szybsza praca. Bardzo często to również wymóg prawny, o ile meble eksportowane są za granicę na rynek Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą producenci mają obowiązek umieścić na wyrobie swoją nazwę, zarejestrowany znak towarowy oraz adres.

Ustalanie Reguł Grawerowania

Grawerowanie, wypalanie laserem czy też nadrukiem

Zaznaczenie elementu do grawerowania

Wychodząc naprzeciw między innymi także nowym rozporządzeniom Unii Europejskiej w najnowszej wersji programu CAD/CAM TopSolid Wood wprowadzone zostały zupełnie nowe funkcje. Znakowanie elementów możliwe jest już na poziomie samego projektowania mebli po przez grawerowanie lub wypalanie laserem. Dodatkowo zostały one uproszczone do maksimum. Samo znakowanie po przez grawerowanie odbywa się dzięki Regułom Grawerowania. Te można dowolnie modyfikować dostosowując informacje do swoich potrzeb. Po ustaleniu samej reguły, wybieramy odpowiednią opcję, zaznaczamy element nas interesujący, a program do projektowania mebli sam dostosowuje informacje do wskazanego obiektu i graweruje je we wskazanym miejscu. Samo grawerowanie, a także działanie reguł grawerowania prezentujemy na poniższym filmie.

TopSolid Wood 2020

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat znakowania przez funkcję grawerowania oraz o zupełnie innych nowościach w TopSolid Wood 2020. Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami. Formularz kontaktowy znajdziesz pod poniższym linkiem.

Skontaktuj się z nami
10.11.2020

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl