Newsroom

element

Variantic – Konfigurator Drzwi oraz Konfigurator Pergol

Varaintic - Konfigurator Drzwi, Konfigurator Pergol

Variantic to unikalne na rynku rozwiązanie umożliwiające sprzedaż personalizowanych produktów przez internet. System sprawdza się nie tylko przy meblach ale również wielu innych produktach, które prawie zawsze powstają pod indywidualne potrzeby klienta. Takimi produktami są na przykład pergole oraz drzwi.

Konfigurator Pergol Tarasowych

Pergole tarasowe są produktem, który ze względu na swoje zastosowanie musi być odpowiednio dostosowany. Głównym problemem przy jego projektowaniu jest wizualizacja. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie konfigurator produktów 3D. Dzięki zastosowaniu modeli wysokiej jakości jesteśmy w stanie pokazać praktycznie każdy szczegół pergoli. W przypadku pergol, jak przystało na konfigurator 3D, posiadamy możliwość zmiany takich podstawowych elementów jak długość, szerokość, wysokość, kolor oraz detale.

Konfigurator ze względu na swoją budowę, pozwala także na zastosowania szeregu zależności. Na przykład po przekroczeniu danej długość lub szerokości konfigurator może automatycznie dodawać kolejną nogę do pergoli. Dodatkowo oprócz wcześniej wspomnianych parametrów można zadecydować do jakich ścian pergola będzie przymocowana. Wszystko dzięki odpowiednio przygotowanej scenie, na której przedstawiana jest pergola. Warto tutaj podkreślić, że zarówno wygląd sceny, a także elementy konfiguracyjne podlegają całkowitym zmianą i tylko od użytkownika zależy co konkretnie będzie mógł zmienić i w jaki sposób zostanie mu to zademonstrowane przez Variantic.

Konfigurator Drzwi

Kolejnym jeszcze bardziej rozbudowanym produktem, który często zamawiany jest pod indywidualne potrzeby klienta są drzwi. Ze względu na dużą liczbę elementów oraz zależności jest to idealny produkt do zademonstrowania w konfiguratorze produktów 3D. Pozwala to nie tylko na likwidacje ogromnych ilości katalogów, ale wręcz błyskawiczne aktualizowanie oferty u wszystkich sprzedawców. Z racji, iż drzwi są produktem dość rozbudowany w ramach konfiguratora możemy nie tylko zmieniać podstawowe parametry takie jak wysokość, szerokości i głębokość. W konfiguratorze (w zależności od typu wybranych drzwi – przylgowe lub bez) możemy również dostosować długości opaski z każdej ze stron.

Pokaż każdy szczegół

Konfigurator drzwi pozwala dostosować model klamek oraz wkładów, które dokładne oddają każdy detal taki jak kolor czy fakturę. Model pozwala pokazać klientowi końcowemu różnicę między różnymi konstrukcjami drzwi, sposobem otwierania, wersjami i detalami. Konfigurator może być spięty z mechanizmem wyliczania ceny lub e-commerce, aby obsługiwać cały proces sprzedaży.

31.07.2020

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl