Newsroom

element

TopSolid Wood CAD/CAM– tylko dla dużych przedsiębiorstw?!

TopSolid Wood CAD/CAM dla dużych i małych przedsiębiorstw

Przez cały rok naszej pracy przemierzamy tysiące kilometrów i odwiedzamy dziesiątki firm produkujących różnego rodzaju meble. Często zdarza się, że nasi potencjalni klienci lub też konkurencja sugeruje, że TopSolid jest rozbudowanym narzędziem dedykowany dużym firmom, które mają produkcję masową, kilkudziesięciu pracowników i kilka maszyn CNC. Możemy się zgodzić, że nasz program jest rozbudowany – lecz jest to bardziej zaleta niż wad. Natomiast kompletnie nie możemy przychylić się do opinii, że rozwiązanie CAD/CAM TopSolid Wood jest dedykowany wyłącznie dużym przedsiębiorstwom, a dlaczego? Tego dowiecie się Państwo z dalszej części artykułu.

MODUŁOWE OPROGRAMOWANIE CAD/CAM

W pierwszym akapicie zajmijmy się samą wielkością oprogramowania. TopSolid Wood jest rozbudowanym narzędziem, ale tak jak pisaliśmy na wstępie należy uznać to za zaletę aniżeli wadę. Dlaczego? Dlatego, że czyni to nasze oprogramowanie uniwersalnym. W jednym programie (bez dodatkowych modułów, nakładek itp.) jesteście Państwo w stanie zaprojektować meble skrzyniowe, tapicerowane, drzwi, okna, panele ścienne. Mało? Pojawi się klient, który chciałby zamówić u Państwa industrialne meble lub laboratoryjne. Nie ma problemu TopSolid Wood ma w sobie zaimplementowany moduł do blach oraz profili. Jest to w pełni profesjonalne, parametryczne narzędzie CAD/CAM, które w przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku softów nie ogranicza się jedynie do pracy na gotowej (trudno edytowalnej) bibliotece oraz prostych kształtów. Decydując się na oprogramowanie TopSolid Wood macie Państwo pewność, że będziecie w stanie w sprawny sposób wykonać najbardziej skomplikowane projekty pod kątem produkcyjnym.

TopSolid Wood CAD/CAM Zabudowa Reagału

TopSolid jest rozbudowanym oprogramowaniem, jest jednak również oprogramowaniem modułowym. Podstawą zawsze jest CAD, który opisaliśmy w akapicie powyżej. W następnej kolejności możecie Państwo rozbudowywać swoje stanowisko o np. moduł do fotorealistycznego renderingu czy też moduły CAM. Brak maszyn CNC więc nie dyskredytuje z posiadania TopSolida. Możecie zaopatrzyć się Państwo jedynie w moduł do projektowania, a do swojego dostawcy wysyłać listę formatek w excelu (generowanym automatycznie) lub formatki w formacie *dxf. Decydując się na zakup oprogramowania TopSolid Wood dostajecie Państwo produkt skrojony na miarę potrzeb firmy.

SKUTECZNIE WDROŻENIE, WSPARCIE TECHNICZNE, NOWI KOOPERANCI

Bardzo często pojawia się również pytanie o trudność obsługi oprogramowania, biorąc pod uwagę jego możliwości. Po zakupie oprogramowania nie zostajecie Państwo sami – pomagamy z wdrożeniem, zapewniamy pakiet szkoleń oraz wsparcie techniczne. Rzeczą oczywistą jest, że TopSolid jak każdy inny program wymaga nauki i nakładu pracy. Jest to jednak inwestycja czasu w rozwój swojej firmy, ponieważ dobrze wdrożony program odda nam ten poświęcony czas z nawiązką. Tutaj jako przykład zawsze możemy podać firmy, które zajmują się produkcją mebli kuchennych na zamówienie i po określonym czasie zauważyły wzrost produkcji swoich mebli. Ten wzrost wynikał z dobrze stworzonej  parametrycznej biblioteki, która umożliwiała w szybki  sposób zaprojektowanie mebli dla klienta – przy kliencie wraz z całą technologią. Następnie można było zrobić wstępną kalkulację kosztów, wygenerować programy na CNC, stworzyć dokumentację. Wszystko to praktycznie w sposób automatyczny.

TopSolution przykłady firm

Kolejny argumentem przemawiającym za dołączeniem małego przedsiębiorstwa do rodziny użytkowników TopSolida, jest poszerzenie grona odbiorców Państwa produktów. Na dzień dzisiejszy naszymi klientami na terenie Polski jest ponad 400 większych i mniejszych zakładów zajmujących się produkcją mebli. Bardzo często zdarza się, że otrzymujemy zapytania od naszych klientów o firmy, które używają TopSolida i mogłyby ich wspomóc pod kątem produkcyjnym. Posiadając nasze oprogramowanie możecie zwiększyć Państwo grono swoich kooperantów, którzy będą dostarczać projekty produkcyjne.

CENA TOPSOLID WOOD

Ostatnim tematem, który chcielibyśmy poruszyć w naszym artykule jest cena. TopSolid Wood nie jest najtańszym programem na rynku, ale nie jest też najdroższym. Przede wszystkim zakup oprogramowania należy traktować jako inwestycję w firmę, a nie wydatek, bo jak wcześniej opisywaliśmy z czasem TopSolid zwróci się z nawiązką. Dodatkowo zdarza się, że odwiedzamy firmy, które wcześniej zdecydowały się na zakup innego oprogramowania lub posiadają nawet kilka programów i doszły do momentu, w którym posiadane narzędzia przestają być wystarczające do bieżącej produkcji. Ostatecznie sumując koszty zakupionego softu, czas (który jest bezcenny) poświęcony na naukę okazuję się, że przewyższa to koszty proponowanego pakietu oprogramowania TopSolid Wood. Dodatkowo oferujemy korzystne warunki finansowania naszego systemu.

TopSolid Wood Przygotowywanie Dokumentacji Montażowej

Podsumowując oprogramowanie TopSolid Wood CAD/CAM nie jest dedykowane tylko do dużych przedsiębiorstw posiadających kilka maszyn CNC. Modułowość programu pozwala na dostosowanie go do potrzeb małego zakładu produkcyjnego. Jego uniwersalność pozwala zachować elastyczność na rynku, jednocześnie ilość wykorzystywanych funkcji możemy ograniczyć do potrzebnego nam minimum. Oferowane przez nas szkolenia i wsparcie techniczne pozwolą Państwu płynnie się wdrożyć w pracę z TopSolidem. Po jego wdrożeniu możecie zauważyć znaczny wzrost wydajność przy procesie projektowo – produkcyjnym. Jeśli chcielibyście Państwo zapoznać się z naszym oprogramowaniem i sprawdzić jak działa na przykładzie Państwa mebli, to zapraszamy do kontaktu. Jeden z naszych przedstawicieli handlowych odwiedzi Was i w pełnej krasie zaprezentuję możliwości jakie daje TopSolid Wood.

27.11.2019

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl