Newsroom

element

TopSolid Wood 2020 – kostka nawigacyjna i jeszcze lepszy nesting

TopSolid Wood - Kostka Nawigacyjna

Od maja 2020 roku dostępna jest najnowsza odsłona programu do projektowania mebli TopSolid Wood. Wraz z pojawieniem się aktualizacji do rąk użytkowników oddano szereg nowych funkcji oraz udoskonaleń, które w znaczący sposób ułatwiają pracę z oprogramowaniem. Przede wszystkim jednak przyspieszają proces projektowania, a także produkcji mebli. Jedną z nowości jest zupełnie nowy sposób poruszania się po środowisku 3D.

Kostka Nawigacyjna

TopSolid Wood - Kostka Nawigacyjna
TopSolid Wood - Zastosowanie Kostki Nawigacyjnej

Jeszcze lepsza, przejrzystsza praca w środowisku 3D to jeden z elementów jaki przyświecał w trakcie projektowania nowych funkcji producentom rozwiązania CAD/CAM. Dlatego w TopSolid Wood 2020 postawiono na wprowadzenie tak zwanej „kostki nawigacyjnej”. Umieszczona jest w prawym górnym rogu przestrzeni roboczej i pozwala w bardzo wygodny sposób manipulować widokiem. Jednym kliknięciem jesteśmy wstanie przełączyć się miedzy frontem, tyłem, bokiem, czy górą projektu i sprawdzić, czy wszystkie przygotowane elementy wyglądają tak, jak powinny.

Co więcej kostka nawigacyjna posiada dwa tryby. Pojedyncze kliknięcie powoduj natychmiastowe przełączenie się miedzy widokami. Podwójne zaś sprawi, że widok nie tylko pokarze nam wskazaną powierzchnie, ale także dostosuje wielkości elementu do aktualnego obszaru roboczego. Tego typu rozwiązanie pozwoli na znaczne ułatwienie poruszania się w momencie kiedy jako użytkownik, pracujemy na bardzo dużych złożeniach

Szybszy i lepszy Nesting

TopSolid Wood 2020 - Usprawniony Nesting

Usprawnienia, a także nowe funkcje otrzymał nesting. Po za ulepszeniem algorytmu zajmującego się rozmieszczeniem elementów na formatce, który działa jeszcze lepiej,  nesting otrzymał zupełnie nowe możliwości. TopSolid Wood 2020 umożliwia ręczne przenoszenie części między płytami za pomocą paru kliknięci myszą. Dzięki temu otrzymujemy możliwość ręcznej ingerencji w rozłożenie nawet po jego wykonaniu. Dodatkowo użytkownik posiada nowe sposoby opisu część.

Dość mocnym udogodnieniem przy pracy z nestigniem jest umieszczenie wszystkich parametrów edycji w jednym oknie. Teraz wszystkie opcje takie jak np. priorytet elementu możemy odnaleźć w jednym miejscu, co znacząca skraca czas pracy nad projektem. Użytkownik wraz z nową odsłoną posiada również funkcję grupowania płyt na warstwach. To powoduje, że nesting może być zapisany w jednym pliku, niezależnie od użytego materiału.

Nie czekaj! Już teraz sprawdź TopSolid Wood 2020

Najnowsza odsłona oprogramowania TopSolid Wood 2020 jest już dostępna na Polskim runku. Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na jej temat, sprawdzić jakie jeszcze nowości otrzymała wersja 6.21 zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

20.05.2020

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl