Newsroom

element

Studenci i meble do przechowywania

Lam Stolarnia - Studencki Konkurs w projektowaniu mebli do przechowywania

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki uprzejmości firmy LAM Stolarnia możemy uczestniczyć w projekcie edukacyjnym dla studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Studenci, podzieleni na grupy, mają za zadanie przygotować meble do przechowywania w różnych pomieszczeniach.

Meble muszą znaleźć zastosowanie w kamperze, restauracji sieciowej, wspólnej przestrzeni do pracy biurowej, mikroapartamencie/mikrokawalerce oraz przestrzeni przywarsztatowej. Każda z grup opracowuje meble do wybranej przestrzeni. Tworzy je w oparciu o produkty zaprezentowane podczas spotkania z przedstawicielami firmy GTV, Pfleiderer Group oraz REHAU. Celem projektu jest wyzwolenie otwartości Studentów na nowe wyzwania, a także na kreatywne podejście do wizji artystycznej.

Wszystkie projekty mebli przygotowywane są dzięki oprogramowaniu pozwalającemu na projektowanie mebli w 3D – TopSolid Wood. Jest to najbardziej zaawansowane rozwiązanie CAD/CAM umożliwiające projektowanie najbardziej niestandardowych mebli, tworzenie ich wizualizacji oraz kalkulacji. Dzięki specjalnemu modułowymi CAM program pozwala również na połączenie go z maszynami CNC, co pozwala generować programy na maszyny i sterować nimi.

Finał konkursu i wybranie finalistów odbędzie się 28 kwietnia. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzmy powodzenia.

Zobacz zdjęcia ze spotkania ze Studentami

26.04.2022

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl