Robogranty dla Branży Meblarskiej

element
Robogranty - dotacja dla branży meblarskiej 2022

Ruszył pilotażowy program „Robogranty – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej”. Ma on na celu zwiększenie konkurencyjności branży meblarskiej poprzez transformację technologiczną i skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw. „Robogranty” mają pozytywnie przełożyć się na jakość, elastyczności i wydajność firm produkujących meble skrzyniowe, tapicerowane, materacy i pozostałe meble.

Maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 850 000 zł. Minimalny wkład własny to 15%. Dofinansowanie można przeznaczyć na:

  • zakup wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do instalacji i integracji nabywanych środków trwałych wraz z parkiem maszynowym w celu ich prawidłowego uruchomienia
  • zakup, montaż, instalację i uruchomienie nowych środków trwałych w postacie robotów przemysłowych wraz z komplementarnymi maszynami i urządzeniami

Kto może skorzystać z Robograntów?

Dotacja skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie kodu PKD należącego do działu „31 Produkcja mebli” w tym:

  • 31.01.Z Produkcja mebli biurowych i sklepowych
  • 31.02.Z Produkcja mebli kuchennych
  • 31.03.Z Produkcja materaców
  • 31.09.Z Produkcja pozostałych mebli

Dotacja dotyczy firm, które przynajmniej w dwóch z trzech ostatnich zamkniętych lat obrotowych osiągnęły przychody ze sprzedaży nie mniejsze, niż 3 mln zł.

Nabór wniosków trwa do 6 grudnia 2022r.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat „Robograntów”?

Skontaktuj się z nami.

(22) 314 69 19

skorzystaj z formularza kontaktowego

W pozyskiwaniu dotacji wspiera nas Strefa Innowacji. To Zespół Ekspertów specjalizujących się, od ponad 20 lat, w planowaniu innowacyjnych produktów i technologii i ich finansowaniu. Kompleksowo organizujemy cały proces – od planowania projektu, przez pozyskanie dotacji, zarządzanie projektem, rozliczenie, aż po osiągnięcie wskaźników w okresie trwałości projektu. Z nami masz gwarancję sukcesu!

03.11.2022

Copyright © 2023 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl