Przyspieszenie rozkroju nawet o 50% – Wdrożenie w firmie Mebelux

element
ARDIS - oprogramowanie do rozkroju płyty - Mebelux wdrożenie

Aktualizacja oprogramowania często kojarzy się użytkownikom z niepotrzebnymi kosztami i nic nie wnoszącymi poprawkami. Czy jest to dobre podejście? Otóż nie, bo deweloperzy oprogramowania wykorzystywanego do optymalizacji rozkroju płyty ARDIS i programu do projektowania mebli TopSolid Wood każdego roku pracują nie tylko nad dodawaniem nowych funkcjonalności, ale także nad optymalizacji i dopracowywaniu algorytmów. Dobrym przykładem jest nasze ostatnie wdrożenie najnowszych rozwiązań w firmie Mebelux.

Mebelux na rynku obecny jest od 23 lat. Zajmuje się produkcją wysokiej jakości mebli biurowych, systemowych oraz ekskluzywnych mebli gabinetowych. Produkcja mebli przygotowywana jest przez dział konstruktorów i technologów za pomocą nowoczesnych narzędzi inżynierskich i wykonywana na liniach produkcyjnych sterowanych numerycznie.

Mebelux od wielu lat w swojej pracy wykorzystuje wiodące oprogramowanie CAD/CAM do projektowania i produkcji mebli TopSolid Wood oraz program ARDIS, w który przygotowuje procesy cięcia. 

W ostatnim czasie firma analizowała produkcję, wspierając się zewnętrznym audytem przeprowadzonym przez Pana mgr inż. Piotra Domańskiego. W efekcie przeprowadzonych analiz zauważono, że jest pole do zwiększenia wydajność pilarki oraz okleiniarki wąskich płaszczyzn. Można to było uzyskać poprzez szereg automatyzacji po stronie oprogramowania.

Dokonaliśmy więc aktualizacji programów TopSolid Wood do projektowania 3D oraz ARDIS. Poniżej prezentujemy wyniki testów wdrożeniowych, które będą najlepszym komentarzem:

Przed aktualizacją i zakupem modułów ARDISPo aktualizacji i pierwszych testach:Po konfiguracji końcowej:
   
Ilość płyt: 218Ilość płyt: 215Ilość płyt: 215
Ilość planów: 167Ilość planów: 116Ilość planów: 86
Średnia wydajność 76,88%Średnia wydajność 86,22%Średnia wydajność 86,22%

Finalnie dzięki połączeniu merytorycznej wiedzy Pana Piotra oraz najnowszych rozwiązań informatycznych w postaci systemu ARDIS osiągnęliśmy poprawę efektywności czasu rozkroju o około 50% i wydajności płyty o około 9%. W dokładniejszych liczbach z 1670 minut, które do tej pory zajmowało wykonanie 167 planów przeszliśmy do 860 minut i 86 planów rozkroju.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowani ARDIS oraz TopSolid Wood?

14.03.2023

Copyright © 2023 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl