Newsroom

element

Przetrwaj kryzys – Dotacje na kapitał obrotowy

Tarcza antykryzysowa - dotacje na kapitał obrotowy

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa to jeden z największych kryzysów jakiemu przyszło stawić czoła branży meblarskiej oraz mechanicznej. Wiele zakładów musiało wstrzymać produkcje, a jeszcze inne musiały ją ograniczyć zważywszy na zmniejszoną liczbę zamówień.

Warto więc pamiętać o wszystkich możliwych sposobach wsparcia swojego biznesu w tych trudnych dla wszystkich czasach. Jednym z nich są „Dotacje na Kapitał Obrotowy”. Celem dotacji jest wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia pandemii koronawirusa, w dniu udzielania pomocy znajduje się w trudnej sytuacji lub odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 roku w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

JAKIE FIRMY MOGĄ LICZYĆ NA DOFINANSOWANIE?

Na wsparcie w ramach „Dotacji na Kapitał Obrotowy” mogą liczyć średnie przedsiębiorstwa. Są to firmy które:

  • mają siedzibę lub oddział na terenie Polski
  • zatrudniają mniej niż 250 pracowników
  • roczny obrót nie przekracza 50 mln euro lub suma bilansowa nie przekracza 43 mln euro
  • nie spełniają definicji mikro i małego przedsiębiorstwa

Wnioski w zależności od województwa, w którym znajduje się firma należy składać do odpowiedniego programu. Jeżeli jest to województwo: lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie lub warmińsko-mazurskie należy złożyć wniosek do „Programu Operacyjnego Polska Wschodnia”. Jeżeli to województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, wielkopolskie lub zachodniopomorskie, wtedy jest to „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój”.

NA JAKIE WSPARCIE MOŻESZ LICZYĆ?

Kwota dofinansowania stanowi iloczyn stawki jednostkowej dla określonego poziomu zatrudnienia i liczby miesięcy, w których wnioskodawca potrzebuje wsparcia, przy czym wnioskodawca może ubiegać się o finansowanie kapitału obrotowego na okres maksymalnie trzech miesięcy. Wnioski można składać do 31 lipca.

Jeżeli chciałbyś wiedzieć więcej na temat „Dotacji na kapitał obrotowy” skontaktuj się z naszym działem handlowym pod numer (22) 314 69 19 lub mailowo – info[2]topsolution.pl

08.07.2020

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl