Newsroom

element

Szybkie i łatwe projektowanie oraz produkowanie mebli – TopSolid Wood! Zintegrowany program CAD/CAM.

TopSolid Wood Program do projektowania mebli

TopSolid Wood to najczęściej wybierany program CAD/CAM do projektowania mebli. Jego niebywałą zaletą jest fakt, że jest to w pełni zintegrowane narzędzie, pozwalające nie tylko na projektowanie ale także na produkcję, w tym również sterowanie maszynami CNC. TopSolid Wood powstał z myślą tylko i wyłącznie o przemyśle meblarskim. Dzięki temu niesie ze są sobą funkcjonalności oraz rozwiązania, których próżno szukać w innych programach CAD/CAM.

Dzięki TopSolid Wood w niezwykle szybki i łatwy sposób można skonstruować meble skrzyniowe, między innymi szafki, szafy oraz zestawy kuchenne. Pozwala on również na konstruowanie oraz produkcje mebli tapicerowanych – sof, foteli i krzeseł. TopSolid Wood umożliwia także tworzenie kompletnych list materiałowych, dokumentacji montażowej, list okuć oraz formatek wraz z okleinami.Projektowanie mebli odbywa się w pełni parametrycznym środowisku 3D, które pozwala na dokonywanie zmian w projekcie na każdym jego etapie. Dlatego właśnie TopSolid Wood sprawdza się zarówno w prostych jak i skomplikowanych projektach mebli. Każda bowiem zmiana w konstrukcji powoduje automatyczną aktualizację danych w dokumentacji montażowej oraz programach na maszyny CNC.

Biblioteki elementów, czyli szybkie konstruowanie

W TopSolid Wood można projektować meble od zera lub też w oparciu o bazę okuć największych i najpopularniejszych ich producentów. Już teraz zupełnie za darmo dostępne są biblioteki okuć takich firm jak: GTV, Hettich, Häfele oraz Blum. W nich zostały zawarte takie elementy jak: kołki montażowe, zawiasy, prowadnice, systemy szuflad, części do garderoby oraz podpórki do półek. Wszystkie te elementy nie tylko zawierają gotowe ich modele, ale również operacje technologiczne wykonywane w całości automatycznie.Wizualizacja oraz prezentacja produktu

Jako program do projektowania mebli TopSolid Wood skupia się również na połączeniu ich fabryk wraz z centrami sprzedaży. Właśnie z tą myślą opracowany został moduł Planner. Umożliwia on szybkie i intuicyjne zaprojektowanie danej przestrzeni produktami zgodnie z życzeniem klienta, a następnie wysłanie wszystkich potrzebnych informacji do zrealizowania zamówienia do fabryki. Co więcej TopSolid Planner posiada bardzo rozbudowany silnik graficzny umożliwiający wygenerowanie renderów prezentujących zabudowę.Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu do projektowania mebli TopSolid Wood?

Skontaktuj się z nami
10.07.2019

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl