„Poldonsi” na Złombol 2022 razem z TopSolution

element
TopSolution wspiera załogę Poldonsów na Złombol 2022

3 września logo programu CAD/CAM TopSolid i platformy Variantic do projektowania konfiguratorów produktów wyruszyły w rajd. To za sprawą zaangażowanej w akcję charytatywną załodze „Poldonsów” i ich legendarnego Poloneza Atu w ramach Złombolu 2022. Załoga jak i auto to zaprawieni w boju uczestnicy i już po raz drugi biorą udział w akcji. Tym razem Złombol wyruszył w kierunku Albanii.

Polonezem Atu w akcji charytatywnej

Historia Złombolu zaczęła się od towarzyskich spotkań w garażach i grzebania w silnikach „maluchów”. Eksperymenty przy remontowanych złomach, przerodziły się w bezinteresowną akcję składającą się z wielu ludzi posiadających tę samą pasję. Całość kręci się wokół samochodów, które można było spotkać na ulicach za czasów PRL. Kierunki podroży organizatorzy wymyślają sami: Monaco, Skandynawia, Azja, a nawet koło podbiegunowe. Akcja szybko się rozwija. Z roku na rok przybywa coraz więcej zainteresowanych szukających wrażeń i przygód.

Auto oraz załoga może oczekiwać sporo emocji, ale poza tym robi też coś niesamowitego i wyjątkowego. Uczestniczy w akcji charytatywnej. Wspiera i polepsza standardy życia dzieci z domów dziecka. Mamy niezmierną przyjemność, jako TopSolution, w tym roku wesprzeć inicjatywę wraz z załogą „Poldonsów” i pomóc dzieciom. Polonez Atu trzeciego września wyruszył w podróż liczącą setki kilometrów. Ma do zwiedzenia takie Państwa jak Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia, Kosowo, Macedonie i właśnie Albanię. Trzymamy zatem mocno kciuki za załogę.

Podróż polskim klasykiem

Za czasów PRL po naszych ulicach jeździło zaledwie kilka modeli aut. Można było spotkać Syreny, Warszawy i Polonezy. Ten ostatni w odsłonie Atu był produkowany w latach 1996-2002 w dwóch generacjach przez producenta FSO. W porównaniu do innych Polonezów cechował się lepszym wyciszeniem, spowodowanym  wyraźnym oddzieleniem tylnej części nadwozia od przestrzeni pasażerskiej oraz o 20% większą sztywnością nadwozia i dużą pojemnością bagażnika.

05.09.2022

Copyright © 2023 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl