Newsroom

element

Optymalizacja Cięcia 3D

almaCube optymalizacja cięcia 3d

Szeroko pojęta automatyzacja procesu produkcji nieodzownie wiąże się z wprowadzeniem systemów informatycznych, pozwalających na przyspieszenie poszczególnych etapów przez jakie przechodzi zamówienie klienta. Optymalizacja cięcia jest jednym z nich. Następny wymóg to szybkość i dopasowanie do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku.

Najnowsza Technologia

Firma TopSolution dostarcza rozwiązań informatycznych do wielu przedsiębiorstw o różnych profilach tj.: produkcja mebli skrzyniowych, tapicerowanych, stolarki otworowej itp. Przez co zdobyła istotny bagaż wiedzy pozwalający na odpowiedni dobór rozwiązań softwarowych oraz ich wdrażania. Analizując potrzeby rynku w obszarze rozkroju materiałów brakowało nam odpowiedzi na cięcie przekraczające dwa wymiary. Po długich poszukiwaniach wprowadzamy nowe rozwiązanie do optymalizacji cięcia 3D.

ActCube jest innowacyjnym rozwiązaniem dającym możliwość szybkiego rozmieszczenia elementów w bloku co ma zastosowanie np. w cięciu pianek czy grafitu. Twórcą oprogramowania jest firma Alma z Francji, która zajmuje się dziedziną cięcia (nesting-u) już od 1979r. dzięki czemu algorytm rozkładania elementów jest dopracowany w najwyższym stopniu przy zachowaniu dużej szybkości obliczeniowej. Samo oprogramowanie posiada przyjazny interfejs co przekłada się na intuicyjną obsługę i błyskawiczne przejście do etapu produkcyjnego.

Optymalizacja cięcia – szybko i intuicyjnie

W celu wykonania zlecenia należy wprowadzić zmagazynowane materiały, bloki w jakich występują oraz ich ceny. Następnie zakładamy zlecenie podając datę wykonania i części do wycięcia gdzie podajemy niezbędne dane jak rozmiar, ilość, ilość dodatkowa (na magazyn), dopuszczalne obroty części czy priorytet. Nie musimy tego wypełniać jednak ręcznie. Możemy tu skorzystać z możliwości importu danych z Excel czy systemu ERP poprzez plik CSV. W dalszym kroku pozostaje nam uruchomienie rozkroju. Wynik możemy obejrzeć w formie tradycyjnej 2D lub w pełnym 3D z możliwością obracania i poruszania się według listy wycinania. Teraz części i materiały mają status rezerwacji w oczekiwaniu na zatwierdzenie. Po zatwierdzeniu rozkroju możemy wyeksportować celem rozliczenia stanów w ERP czy przewożeniu rezultatu w program dla maszyny.

Jeśli proces wycinania jest codziennym problemem logistycznym z powodu różnorodności i ilości produkowanych części lub podsumowanie ilości odpadów przytłacza cię, to skorzystaj z ActCube!

30.10.2019

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl