Newsroom

element

Jakie są zalety otwartego i konfigurowalnego rozwiązania CAD/CAM?

Jakie są zalety otwartego i konfigurowalnego rozwiązania CAD/CAM?

Wraz ze wzrostem wymagań użytkowników w zakresie wydajności i produktywności, oprogramowanie do projektowania oraz produkcji mebli ewoluuje. Otwarte i konfigurowalne rozwiązanie CAD/CAM jest tym, co TopSolution oferuje jako wsparcie dla przedsiębiorstw w celu nieograniczonego i rosnącego rozwoju. Jakie możliwości ofertuje ten rodzaj oprogramowania? Jakie są korzyści zastosowania go w Twojej firmie? Odkryj zalety otwartego i konfigurowalnego rozwiązania CAD/CAM dzięki funkcjom programu do projektowania mebli TopSolid Wood.

Co to jest otwarte i konfigurowalne rozwiązanie CAD/CAM?

Otwarte rozwiązanie CAD/CAM jest tak zaprojektowane, aby możliwa była współpraca z innymi rozwiązaniami. Dzięki swoim standardowym interfejsom, otwarte rozwiązanie CAD/CAM ułatwia i przyspiesza zarówno import jak i eksport plików. Pozwala to na płynną komunikację z klientami i dostawcami, oszczędność czasu i redukcję marginesu błędu praktycznie do zera.

Przykłady zastosowania otwartego oprogramowania TopSolid Wood w przemyśle meblarskim:

  • możliwość importu planów architektonicznych w formatach DXF lub DWG do Twojego oprogramowania CAD/CAM: projektant pracuje bezpośrednio na tych plikach
  • możliwość importu modeli 3D w formatach STEP, Parasolid lub IGS
  • eksport listy cięcia w różnych formatach: otwarte oprogramowanie jest w stanie wyeksportować listę cięcia w formacie czytelnym dla systemów specjalizujących się w cięciu płyty takich jak np. ARDIS
  • eksport wizualizacji, aby umożliwić klientowi realistyczny podgląd ostatecznego projektu.
Wizualizacja mebli wykonana w programie do projektowania mebli TopSolid Wood

Indywidualnym rozwiązaniem CAD/CAM jest oprogramowanie, które pozwala użytkownikowi zintegrować specyficzne zagadnienia i know-how

Każdy profesja ma swoje know-how i każda firma ma swoje własne procesy: z jednej firmy do drugiej specjalistyczna wiedza użytkownika jest konkretnie odzwierciedlona w realizacji określonych procesów. W interesie przedsiębiorstwa leży zachowanie tego, aby konkurencyjnym i dbać o to. W tym celu oprogramowanie CAD/CAM pozwala na dostosowanie wszystkich etapów procesu projektowania. Co więcej, to właśnie ta naturalna konfigurowalność oprogramowania oferuje użytkownikom większy potencjał produktywności.

W przemyśle meblarskim współistnieje wiele różnych procesów produkcyjnych. Projektant mebli współpracuje w inny sposób z firmą produkcyjną, a w inny z osobą prywatną. Ponadto adaptuje on swoje rozwiązania dostosowujące je do charakteru projektowanych mebli – łazienka, hotel, kuchnia, sklep, itp. W każdym jego projekcie jest część szyta na miarę, przygotowana z myślą o danym rozwiązaniu. Z kolei strona producenta to zupełnie inna kwestia: standaryzacja części, optymalizacja produkcji, produkcja zestawów montażowych lub już zmontowanych mebli, dostosowanie procesów w zależności od materiałów (lite drewno, płyty itp.). W tym kontekście standardowy program CAD/CAM jest niewystarczający.

Wybierając konfigurowalne rozwiązanie CAD/CAM, takie jak TopSolid Wood, firma ma możliwość zaimportowania do oprogramowania swoje własne know-how oraz procedury, aby zoptymalizować swoją pracę bez wprowadzania zmian.  Istnieje wiele sposobów projektowania i produkcji z wykorzystaniem drewna oraz wiele korzyści płynących z tej różnorodności. Do każdego projektanta należy zachowanie swoich metod w odniesieniu do wizerunku marki i kwestii produkcyjnych przy wsparciu oprogramowania, które można dostosować do własnych potrzeb.

Wizualizacja mebli sklepowych wykonana w programie do projektowania mebli TopSolid Wood

Zalety otwartego i konfigurowalnego rozwiązania CAD/CAM

1. Wykorzystaj swoje know-how

Jesteś wyjątkowy i to jest Twoja siła. Poprzez doświadczenie, firma zdobywa własne know-how, na którym możesz się oprzeć, aby wygrać na polu konkurencyjności. Dostosowując oprogramowanie CAD/CAM do własnego know-how, firma zyskuje na wydajności i produktywności.

Przykład: Oprogramowanie TopSolid Wood pozwala na tworzenie własnych bibliotek komponentów. Dodatkowo klienci mogą importować swoje własne komponenty.

2. Korzystanie z intuicyjnego i ewolucyjnego rozwiązania CAD/CAM

TopSolution do swojej oferty oprogramowania CAD/CAM dołącza kompleksowe szkolenia dla użytkowników oraz oferuje wsparcie techniczne dla klienta. Intuicyjny interfejs oprogramowania pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy, niezależnie od początkowego poziomu umiejętności. Co więcej, po dłuższej pracy z oprogramowaniem, użytkownik jest w stanie w pełni je wykorzystać, dostosowując je do swoich potrzeb.

3. Narzędzie, które możesz dostosować do swoich możliwość, zwiększając produktywność.

Gdy rozwiązanie CAD/CAM ewoluuje wraz z użytkownikiem, produktywność odpowiednio wzrasta. Wybierając rozwiązanie, które może być dostosowane na wczesnym etapie, firma jest w stanie zintegrować wszystkie nowe dane z procesem produkcyjnym.

4. Otwarte rozwiązanie zwiększające wydajność

Oszczędność czasu przy jednoczesnym zapewnieniu nieskazitelnej jakości pracy to główna zaleta otwartego oprogramowania. Dzięki TopSolid firma automatycznie importuje i eksportuje wszystkie rodzaje plików od swoich dostawców i klientów. Proces ten oszczędza czas – nie ma potrzeby wielokrotnego powtarzania pracy, wprowadzania danych do eksportu itp. – a jednocześnie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu przez użytkownika.

Poznaj TopSolid Wood już dziś

Dobre oprogramowanie do projektowania i produkcji mebli musi dostosowywać się w czasie do ewolucji firmy. Właśnie w takim zamysłem powstał program TopSolid Wood, który jest rozwiązaniem otwartym i konfigurowalnym. Projektanci z branży meblarskiej mogą rozwijać swoje produkty, nie będąc ograniczonymi przez problemy z oprogramowaniem. Poza tym rozwiązanie TopSolid Wood CAD/CAM oferuje również możliwość zachowania cennego know-kow i ważnych informacji biznesowych.

26.11.2021

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl