Newsroom

element

Integracja TopSolid Wood w firmie PKG

Integracja programu do projektowania mebli TopSolid Wood w firmie PKG

Firma PKG specjalizuje się w projektowaniu i produkcji mebli na zamówienie oraz ich kompleksowym dopasowaniem do potrzeb klienta. Ta młoda firma opracowała łańcuch projektowo-produkcyjny, który odpowiada jej profilowi i idealnie wspomaga produkcję wymagających, skomplikowanych i unikatowych projektów. Nad wysoką jakością czuwa program do projektowania mebli TopSolid Wood.

Zlokalizowana w strefie przemysłowej małej wioski w regionie Oise we Francji, PKG nie ma czego zazdrościć wielkim firmom, które rozpoczęły swoją drogę do unowocześnienia produkcji. „Stworzyłem firmę siedem lat temu, ale w 2019 roku przenieśliśmy się do nowego budynku” – mówi Pierrick Kerboriou, jeden z kierowników zakładu zatrudniającego aktualnie 19 osób. „Większa ilość miejsca pozwoliła nam przemyśleć i zrealizować rozwiązanie projektowe i produkcyjne dostosowane do naszego przepływu pracy.”. Warto tutaj dodać, że zakład został tak zaprojektowany, aby ciepło z maszyn służyło do ogrzewania. I to tam najwyższej jakości meble są produkowane i projektowane w innowacyjny sposób. „Trzy lata temu, po przeanalizowaniu istniejących na ryku programów do projektowania i produkcji mebli CAD/CAM, wybraliśmy oprogramowanie TopSolid Wood.” – mówi Denis Gianssei, szef biura projektowego. „Jest to narzędzie przyjazne dla użytkownika, które wyróżnia się swoją wszechstronnością. Wiemy o czym mówimy, bowiem nasze projekty obejmują zarówno meble biurowe, elementy ścienne i obudowy akustyczne. W ich produkcji korzystamy z różnych materiałów takich jak metal, szkło czy drewno.”

Praktycznie nieograniczone modelowanie 3D

Centralnym elementem wdrożonego rozwiązania przez PKG jest TopSolid Wood. Zapewnia on możliwość projektowania najbardziej złożonych konstrukcji, ich modelowania oraz tworzenia wizualizacji przyszłego projektu. To jednak nie jedyna zaleta programu do produkcji mebli TopSolid Wood. Pozwala on również zarządzać danymi technicznymi projektu, komponentami, a także naddatkami produkcyjnymi. Wszystko to jest możliwe dzięki praktycznie nieograniczonym możliwością oprogramowania. TopSolid Wood posiada wiele unikalnych funkcji, które ułatwiają pracę projektanta mebli. Mamy możliwość budowy części i złożeń z poziomu tego samego dokumentu lub korzystając z systemu pozycjonowania i kolizji złożenia projektu z elementów pochodzących z innych projektów czy bibliotek.

Ponadto projektant ma do dyspozycji inteligentne komponenty (procesy, sterowniki itp.) Dzięki temu może on wybrać te, które są najbardziej odpowiednie dla jego projektu i przyspieszyć swoją pracę.

Od projektowania do produkcji

Po zakończeniu projektowania, model automatycznie przenoszony jest do TopSolid Wood CAM, który umożliwia przygotowanie programów na maszyny CNC. W tym ultranowoczesnym zakładzie znajduje się kilka numerycznie sterowanych maszyn niemieckiego producenta firmy HOMAG (piły panelowe, centra obróbcze), obsługiwanych przez robota. Pozwala to na produkcję potrzebnych części od A do Z. „Na pierwszy rzut oka proces może wydawać się prosty” – wyjaśnia Pierrick Kerboriou – „Ale trzeba być niezwykle dokładnym podczas procesu projektowania, ponieważ po wysłaniu programu obróbki na produkcję, praca wykonywana jest niemal automatycznie”. Robot wyszukuje części w magazynach, które w zależności od projektu oznaczone są odpowiednim kodem QR i transportuje je do odpowiedniej maszyny. W rzeczywistości operatorzy rzadko są zaangażowani w ten etap procesu produkcyjnego.

Szybka produkcja mebli

Magia technologii cyfrowej pozwala na dwukierunkową komunikację między produkcja, a działem konstrukcyjnym. „Czasami wykorzystujemy niektóre pliki produkcyjne do projektowania nowego projektu” – podkreśla specjalista.

Warto również dodać, że oprogramowanie automatycznie oblicza czasy obróbki i dostarcza orientacyjne informacje, które mogą pomóc w kosztorysowaniu. „Skraca to czas pracy i obniża koszty produkcji”podsumowuje Pierrick Kerboriou. Po wyprodukowaniu, meble są montowane na miejscu przez jeden z pięciu zespołów firmy w celu ostatecznego sprawdzenia jakości produktu.

Zalety oprogramowania do projektowania mebli TopSolid Wood wykorzystywane w firmie PKG:

  • szczegółowe modelowanie złożonych konstrukcji
  • opcjonalny, zintegrowany realistyczny rendering umożlwiający wizualizację projektu
  • niezwodne i elastyczne wykonanie programu na maszyny CNC HOMAG dla produkcji

Opinia o programie TopSolid Wood Pierrick Kerboriou:

Dzięki potężnym możliwością konfiguracji, oprogramowanie TopSolid Wood łączy w sobie wszechstronność, łatwość obsługi i wydajność. Jego mnogość funkcji ułatwia pracę projektanta oraz samo produkowanie elementów”.
15.09.2021

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl