Newsroom

element

BIM.B – mistrzowie w projektowaniu złożonych konstrukcji drewnianych

TopSolid - Bim.B Mistrozwie w projektowaniu złożonych konstrukcji drewnianych

Firma BIM.B z siedzibą w Montauban we Francji, specjalizuje się w złożonych projektach o konstrukcji drewnianej. W swoich pracach korzysta z pełnej mocy TopSolid Design, aby zaoferować swoim klientom pełen proces przemysłowy i spersonalizowane rozwiązania.

„Długa tradycja naszej rodziny w stolarstwie, pasja do drewna i kwalifikacje w zakresie inżynierii doprowadziły mnie do założenia wyspecjalizowanej firmy w 1975 roku” – mówi Bernard Batuta założyciel firmy. Przekonania, które przyświecały mu na samym początku przetrwały do dziś. „Rozwój techniczny naszej firmy, który koncentruje się na wysoko wyspecjalizowanej dyscyplinie projektowania konstrukcji drewnianych w budownictwie, charakteryzuje przede wszystkim determinacja do pozyskiwania najlepszych rozwiązań technologicznych” – potwierdza Vincent Batut, aktualny kierownik BIM.B.

Rozwój technologii

Firma swoją siedzibę ma w Montauban, niedaleko przemysłowego miasta Tuluza, we Francji. Już od samego początku istnienia inwestowała w najlepszą technologię. W 1980 roku zakupiła pierwszy komputer IBM do obliczeń. Rewolucja nastąpiła w momencie zastąpienia ręcznego rysowania projektowaniem wspomaganym komputerowo (CAD), w momencie nabycia trzech licencji dla stacji roboczych w systemie Unix. Do świata wysokopoziomowego oprogramowania CAD, BIM.B wkroczyła w 2000 roku wraz z nabyciem licencji Dassaul Systemes Catia 5V.

TopSolid Design - Projektowanie Konstrukcji Drewnianych

Kilku najlepszych inżynierów pracujących w firmie zaczęło więc tworzyć coraz bardziej złożone konstrukcje drewniane. W ich portfolio znalazły się między innymi 12-piętrowa wieża w Paryżu lub siedziba instytutu technicznego FCBA w Bordeaux. Specjalista BIM.N zauważa, że „Spektakularny wzrost drewna napędzany jest ruchem ekologicznym, a rozwiązania stają się coraz bardziej zaawansowane i dostępne. Możemy teraz używać dużych drewnianych paneli o skomplikowanych kształtach, co jest prawdziwym wyzwanie”.

Prawdziwy proces przemysłowy

Trend ten skłonił firmę do wyboru nowych narzędzi projektowych, które są lepiej dostosowane do tej złożoności i zmian zachodzących w technologiach budowlanych. „Catia nie podążyła za tym trendem i nie oferuje funkcjonalności charakterystycznej dla naszej branży”, wyjaśnia Nicolas Dunet, inżynier-projektant w BIM.B. W 2017 roku, po dokładnym zbadaniu istniejących rozwiązań CAD na rynku, firma z Montauban wybrała TopSolid Design.

„Rozwiązanie TopSolid może wszystko. To realne rozwiązanie dla specyfiki handlu drewnem” – kontynuuje ekspert. „To oprogramowanie spełnia nasze potrzeby, umożliwiając nam opracowanie prawdziwego procesu przemysłowego, który stał się niezbędny przy konstruowaniu konstrukcji drewnianych. Jego siłą jest też tworzenie programów dostosowanych do naszych obszarów działalności oraz łatwa integracja z rekomendowanymi rozwiązaniami w procesie BIM. Nie wspominając o funkcjonalności zarządzania dokumentami, która jest idealnym dodatkiem, jeśli chodzi o śledzenie iteracji projektu złożonego modelu CAD. Osiągamy znaczne oszczędności ekonomiczne, skracając czas trwania procesu projektowania.”, podkreśla Nicolas Dunet, który również docenia ducha prawdziwej współpracy ze specjalistami z lokalnego oddziału TopSolid. „Zawsze reagują szybko i są dostępni, gdy potrzebujemy pomocnej dłoni” – podsumowuje.

08.12.2020

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl