Newsroom

element

TopSolid Wood jako konfigurator do projektowania drzwi

W dzisiejszych czasach bardzo ważnym aspektem produkcji mebli, drzwi czy okien jest czas przygotowania projektu. Nie rzadko to właśnie krótki okres realizacji zamówienia przesądza o sukcesie firmy. Dzięki TopSolid Wood i jego możliwością czas projektowania na przykład drzwi pod wymagania klienta można skrócić do minimum.

Pełny moderl drzwi w konfguratorze TopSolid Wood

JAK TO DZIAŁA? 

Wraz z firmą KERNOTopSolution stworzyło pełnoprawny konfigurator drzwi w TopSolid Wood. Pomysł stworzenia konfiguratora pojawił się w trakcie wdrożenia, specjaliści z KERNO zwrócili uwagę na problem szybkiej konfiguracji drzwi. Głównym celem jaki przyświecał podczas prac było stworzenie takiego rozwiązania, który w szybki, intuicyjny i automatyczny sposób pozwoli dokonywać zmiany w projekcie. Pracę z nim rozpoczynamy od otwarcia specjalnie przygotowanego modelu podstawowego. Dzięki całkowitej parametryczności projektu jesteśmy wstanie dokonywać praktycznie dowolnych zmian poszczególnych jego wymiarów. W ten sposób ustawiamy interesujące nas szerokości, długości oraz głębokości. Drzwi, opaski i ościeżnica automatycznie dopasowują się do podanych rozmiarów.

BUDOWA MODUŁOWA

Konfigurator od samego początku budowany był z myślą o modułowej konstrukcji drzwi. Pozwala to na wymianę dowolnego elementu na inny. W ten sposób jesteśmy w stanie wymienić drzwiTopSolid Wood pozwala na zmianę dowolnego elementu w konfiguratrze na wybrany przez klienta model. Tak samo możemy postąpić w przypadku opaski oraz ościeżnic. Co więcej konfigurator w każdym momencie pozwala na modyfikowanie wielkości poszczególnych elementów. Nie tylko główne elementy takie jak skrzydło, ościeżnice czy opaski mogą ulec modyfikacji. Dzięki opcji „Materiał i pokrycie” mamy możliwość przypisania konkretnego materiału i jego koloru do poszczególnych elementów. Warto jednak zaznaczyć, że zmiany tej można dokonać również grupowo. Okucia to kolejny element, który można wymienić. Dzięki przypisaniu im operacji, nie musimy pamiętać o technologii, która wykonuje się „sama”. Modele zamków i zawiasów można wybierać z biblioteki, którą ciągle jesteśmy wstanie aktualizować o coraz to nowsze rozwiązania.

 

MINIMUM PRACY MAKSIMUM WYDAJNOŚCI

Dzięki przypisaniu operacji do poszczególnych elementów technologia wykonuje się automatycznie

Po zakończonej pracy na modelu, czas na kolejny etap produkcji. TopSolid Wood z tak skonstruowanym modelem jest w stanie wygenerować wszystkie potrzebne dokumenty, zestawienia oraz programy na maszyny CNC, aby w całości po zakończeniu pracy projektanta przekazać potrzebne informację na produkcję. W ten oto sposób czas od zamówienia do wysłania kompletnej dokumentacji na produkcję został skrócony praktycznie do

niezbędnego minimum. Na taką właśnie automatyzację pozwala pakiet TopSolid Wood. Poniżej prezentujmy materiał wideo, w którym to przedstawiamy, jak w praktyce działa konfigurator drzwi.

 

13.12.2018

Copyright © 2018 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl