Newsroom

element

Szybsza realizacja projektów – TopSolid Wood – Biblioteki

TopSolid Wood TopSolution Integracje Bilioteka Hafele Elementy

Przedstawiamy kolejną bibliotekę gotowych komponentów meblowych, a mianowicie katalog Häfele.

Bardzo ważnym aspektem przy projektowaniu mebli jest możliwość bycia elastycznym pod kątem wymagań klientów oraz szybkiej realizacji powierzonych pomysłów. W pracy projektanta lub konstruktora ważne jest więc to, aby móc szybko zastosować różne rozwiązania konstrukcyjne. Ich szeroki wachlarz oferuje TopSolid Wood, czyli program CAD/CAM do projektowania mebli, umożliwiający elastyczne i parametryczne modelowanie w środowisku 3D dowolnych kształtów. Jego niewątpliwą zaletą jest automatyczne generowanie dokumentacji produktowej wraz z pełnym wykazem okuć i zapotrzebowania materiałowego oraz dokumentacji montażowej. Projektowanie odbywa się w oparciu o bazę okuć największych producentów – teraz swoją bibliotekę okuć udostępnia również firma Häfele.

Szuflada w bilbiotece programu TopSolid Wood - Hafele
Biblioteka to nie tylko modele okuć, lecz także operację technologiczne wykonywane automatycznie w łączonych elementach.

Biblioteki w TopSolid

Dzięki bibliotekom TopSolid Wood może niezwykle wydajnie projektować nowe konstrukcje. Biblioteki to nie tylko modele okuć, lecz także operacje technologiczne, wykonywane automatycznie w łączonych elementach. Prowadnice automatycznie dopasowują się do wskazanej przestrzeni, optymalnie dobierając elementy, odciążając tym samym od konieczności sprawdzania parametrów w katalogach. Poszczególne elementy w bibliotekach są wymienne, więc łatwo zamienić system w obrębie jednego lub wielu dostawców. Okucia w bibliotekach mają zdefiniowaną masę, numery katalogowe oraz warianty itp. Dzięki temu TopSolid generuje kompletne listy materiałowe. Wiercenia, frezowania i inne operacje technologiczne wynikające z okuć przekładają się na automatycznie generowane programy na maszyny CNC. Operacje wykonywane na projekcie w formatkach są tak zwanymi cechami technologicznymi i w zależności od położenia na maszynie oraz kinematyki samej maszyny są wykonywane w odpowiedni sposób i odpowiednimi narzędziami.

Szybki dostęp

Popularność TopSolid Wood oraz siłę bibliotek zauważyli producenci łączeń oraz okuć meblowych. Firma TopSolution we współpracy ze swoimi partnerami już teraz oferuje bezpłatny dostęp do bibliotek komponentów GTV oraz złączek OVVO. A na tym nie koniec.

Top Solid Wood TopSolution Integracje Bilbioteka Hafele Elementy
Elementy biblioteki w TopSolid Wood zostały zaprojektowane z dbałością o wszelkie szczegóły.

W ostatnim czasie firma nawiązała również współpracę z kolejnym renomowanym dostawcą okuć oraz akcesoriów meblowych Häfele. Ta międzynarodowa fabryka w Polsce obecna jest od 1995 r. W swojej ofercie posiada szeroką gamę okuć meblowych, ale także budowlanych oraz oświetlenia meblowego LED. We współpracy z firmą
Häfele oraz Art-Draft Design powstała biblioteka składająca się z ponad 400 elementów. W ich skład wchodzą: prowadnice (z pełnym wysuwem, niepełnym wysuwem, system szuflad Altoslim), złącza meblowe (Rafix, Maxifix, Minifix), zawiasy (nakładane, bliźniacze, wewnętrzne, równoległe) oraz akcesoria meblowe (podpórki półek, mufy stalowe, wieszaki i drążki do garderoby). Biblioteka będzie dalej rozbudowywana i docelowo posiadać ma 1950 elementów do gotowego wykorzystania w TopSolid Wood.

Korzystanie z przygotowanych bibliotek nie tylko ułatwia codzienną pracę, ale przyspiesza realizację projektów, a co za tym idzie znacząco wpływa na końcowy wynik firmy.

Pobierz bibliotekę okuć Häfele

11.02.2019

Copyright © 2018 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl