Newsroom

element

Sprzedaż mebli w internecie? Platforma Variantic to wszystko czego potrzebujesz

Variantic sprzedaż mebli przez internet konfigurator mebli e-commerce

Czym jest wspomniana wcześniej platforma? W skrócie Variantic pozwala na interaktywną komunikację online z klientem końcowym, umożliwiając dokładne przedstawienie produktu jako model 3D. Dzięki niej jesteśmy w stanie ukazać zamianę wariantów, okuć, kolorów i dodatkowych opcji w czasie rzeczywistym. Klient nie musi czekać na przeładowanie projektów. Dokonywane zmiany widzi od razu. Co więcej, platforma nie wymaga żadnych instalacji. Wszystko to odbywa się tylko i wyłącznie za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej.

System wyposażony został także w elastyczny mechanizm, dzięki któremu można zdefiniować automatyczną metodę wyliczania ceny. Modyfikacja wymiarów mebla może wywoływać m.in. wymianę prowadnic w tle, co bez wątpienia wpływa na cenę produktu. Szerokość, długość, wysokość, a nawet materiał, z którego zostanie wykonany produkt. Biorąc to wszystko pod uwagę Variantic jest w stanie bez przechodzenia w dodatkowe opcję podliczyć

Dwa kroki

Variantic Sprzedaż mebli przez internet Edytor E-commerce

Platforma składa się z środowiska projektowego (edytor) i środowiska prezentacji (player). Edytor to nic innego jak system CAD 3D. Poruszanie się w nim jest bardzo intuicyjne oraz proste. Umożliwia on projektowanie parametrycznych konstrukcji. Dodatkowo edytor został wyposażony w moduł importowania projektów z innych systemów CAD (rozszerzenie *slt), a także programów do modelowania 3D (rozszerzenie *obj). Wszystkie stworzone lub dodane modele zapisywane są w bibliotece, dzięki której wstawianie kolejnych elementów mebli staje się jeszcze prostsze.

Środowisko prezentacji to player, który widoczny jest na stronie internetowej producenta i przestawia produkty zawarte w Varianticu. To właśnie w tym miejscu klient dokonuje wszystkich zmian oraz zatwierdza zakup skonfigurowanego przez siebie produktu. Warto dodać, że Variantic został w pełni zintegrowany z jedna z najpopularniejszych platform e-commerce – PestaShop.

System umożliwia także budowanie konfiguratorów mebli tapicerowanych. Oprócz nadawania cech konfigurowalnych w Varianticu istnieje również możliwość nadawania kinematyki. Pozwala to na otwieranie poszczególnych elementów lub nawet symulowanie działania prowadnic.

Automatyzacja i prostota

Variantic Sprzedaż Mebli przez internet platforma widok sklepu

Platformę Variantic można spiąć z TopSolid Wood i zautomatyzować proces produkcji mebli zamówionych przez stronę internetową. Parametryczność produktów pozwala na sprecyzowanie potrzeb konsumenta w narzuconych zakresach.

Głównym zamysłem platformy jest to, aby dodanie produktu do biblioteki i określenie zmiennych nie wymagało wiedzy informatycznej. Warto zaznaczyć, że Variantic nie jest ograniczony tylko do mebli! Sprzedaż konfigurowalnych produktów poprzez platformę www niesie wiele korzyści, począwszy od lepszego przedstawienia produktu i dostępnych opcji, po wyeliminowanie pomyłek w komunikacji z klientem czy dealerem.

Więcej o Variantic

16.01.2019

Copyright © 2018 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl