Newsroom

element

Sprzedaż, konfiguracja i prezentacja mebli w internecie

Variantic Konfigurator Mebli Online sprzedaż mebli w internecie

Obecnie branża meblarska rozwija się w ekspresowym tempie, rynki zbytu produktów w ilościach hurtowych nie zmieniają się i coraz więcej firm decyduję się dotrzeć do klienta indywidualnego ze swoimi produktami. Jeśli dodamy do tego boom budowlany, który pośrednio powiązany jest z meblarstwem (bo lokale trzeba jakoś wyposażyć w meble) otrzymujemy mieszankę, która pozwala nam pomyśleć o inwestycji w narzędzie, które pozwoli nam umieścić nasze konfigurowalne meble w przestrzeni sieciowej, a klientowi końcowemu w prosty sposób złożyć zamówienie. W takim przekonaniu utwierdzić nas może statystyka Eurostatu, która mówi, że ok. 75% Polaków korzysta z internetu, a 90% z nich robi zakupy w internecie na łączną kwotę ok. 50 mld złotych (dane Eurostat za rok 2018). Inwestorzy mają coraz mniej czasu na podróżowanie od punktu do punktu sprzedażowego  i wyszukiwanie wymarzonych mebli, ten czas zyskują siadając przed komputerem i wyszukując produkty online. Często problemem podczas takiego wyszukiwania jest sama prezentacja wyrobów, najczęściej jest to jedno zdjęcie lub wizualizacja z podanymi wariantami wymiarowymi lub możliwości modyfikacji. Osoba zainteresowana kupnem mebli bardzo często chciałaby móc zobaczyć jaka jest różnica między meblem na wymiar w wariancie ’60, a np. ’75. Nie każdy posiada wyobraźnię przestrzenną i aby mu pomóc to sobie zwizualizować powinniśmy, albo zrobić zdjęcie/wizualizację wszystkich wariantów, albo wdrożyć do naszego przedsiębiorstwa konfigurator mebli online. Warto też pamiętać, że dzisiaj inwestor oprócz jakości wykonania ceni sobie również termin wykonania.

Variantic - sprzedaż mebli przez internet - stolik

Variantic – przyszłość konfiguratorów online

Zbierając w całość powyższe stwierdzenia i tendencje panujące na polskim rynku chcielibyśmy przedstawić Państwu nasze autorskie narzędzie, czyli konfigurator mebli „Variantic”. Jest to rozwiązanie, które służy do wspomagania sprzedaży przez internet, a przede wszystkim wspomaga prezentację w pełni parametrycznego wyrobu w przeglądarce bez konieczności instalacji dodatkowych wtyczek. Warto wspomnieć, że Variantic sam w sobie nie jest sklepem, aby działał jak sklep potrzebna jest platforma Presta Shop, która odpowiedzialna jest za obsługę zamówień, wysyłkę płatności itp. Nasz system składa się z edytora oraz playera. Edytor jest to część rozwiązania, która odpowiada za wprowadzanie modeli 3D (użytkownik wprowadza bibliotekę mebli samodzielnie, jest to rozwiązanie otwarte i nie wymagana tutaj jest ingerencja TopSolution) oraz playera – ta część odpowiada za interaktywną komunikację online z klientem końcowym, która polega na tym, że może on modyfikować meble w czasie rzeczywisty. Modyfikacje możliwe są w obrębie zmiennych ustalonych przez administratora w edytorze. Dodatkowo „Variantic” dynamicznie wylicza cenę oraz daję możliwość stworzenia animacji np. otwierania frontów.

Variantic - konfiguracja mebli online - szafka

Od zamówienia do produkcji

            Dodatkowo pisaliśmy też, o tym że klientom zależy również na czasie oczekiwania na zamówiony produkt. Dzięki możliwości połączenia konfiguratora mebli online Variantic z oprogramowaniem CAD/CAM TopSolid Wood jesteśmy w stanie bardzo mocno przyspieszyć realizację zamówień. Zamówienia internetowe, które trafiają do nas z konfiguratora, jesteśmy w stanie otworzyć w TopSolidzie (należy przygotować parametryczną bryłę odpowiadającą tej w konfiguratorze), program przebuduje nam bryłę zgodnie z parametrami w zamówieniu, a następnie będziemy mogli wygenerować na tej podstawie programy na maszyny CNC, dokumentację, listę formatek itd. Jak widać na poniższym schemacie jest ekspresowa droga od zamówienia do produkcji.

Variantic - Schemat integracji z oprogramowaniem TopSolid Wood
Schemat Integracji systemu Variantic

            Branża meblarska rozwija się w szybkim tempie, wspomagana jest przez boom mieszkaniowy, który powoduje że indywidualnych konsumentów szukających mebli na wymiar jest ogromna ilość. Wdrażając internetowy konfigurator mebli zyskujecie Państwo nowy rynek zbytu i dotarcie do większej ilości klientów (nie tylko z Polski), uatrakcyjnienie prezentacji swoich produktów w sieci oraz dajecie Państwo klientowi pożądane na rynku rozwiązanie dające mu możliwość zmian w modelu 3D w czasie rzeczywistym z jednoczesną wyceną produktu. Dodatkowo po połączeniu rozwiązania internetowego z stacjonarnym programem TopSolid Wood zyskujecie Państwo czas, potrzebny do przygotowania produkcji pod spływające zamówienia internetowe.

23.04.2019

Copyright © 2020 TOPSOLUTION. Polityka prywatności

Projekt i realizacja: WiWi.pl